Dlaczego layout strony internetowej ma znaczenie?

Dlaczego layout strony internetowej ma znaczenie?

Witryny WWW są w naszym życiu wszechobecne. Na telefonach, komputerach stacjonarnych, a nawet telewizorach typu Smart TV – dziś wszędzie możemy przeglądać Internet. Dlatego niemal każda firma posiada własną witrynę, a layout, czyli graficzny układ strony, jest jej nieodłączną częścią. Ale czy to prawda, że brzydkie witryny są mniej funkcjonalne? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Projekt graficzny strony internetowej

Dla wielu przedsiębiorców strona internetowa to wirtualny punkt informacyjny. Powinien zawierać podstawowe informacje handlowe oraz dane kontaktowe, fakt. Ale własna witryna to również wizytówka danej firmy. I tak jak wizytówka papierowa, strona WWW nie zrobi na nikim wrażenia bez odpowiedniego projektu graficznego.

Tak, projekt logo wrocław i kompozycja grafiki może wpłynąć na skuteczność odbioru. Potencjalny klient, widząc niezbyt schludną, kiczowatą witrynę z automatu będzie miał wobec niej negatywne skojarzenia. Wzrok jest bowiem najbardziej podstawowym zmysłem, jakim dysponuje człowiek. Walory wizualne stron internetowych działają więc podobnie jak ubiór podczas spotkania w cztery oczy.

Ile kosztuje layout strony internetowej?

Kompleksowe tworzenie stron internetowych pod kątem wizualnym może być i tanie, i drogie. Nie sposób określić jakiejś sztywnej ceny rynkowej, ponieważ każda witryna jest tak naprawdę inna. Choć profesjonalny projekt logo wrocław to koszt 1600 zł w wersji standard, będzie to tylko cześć całego layoutu.

Potrzeby zamawiającego są tutaj kluczowe. Chodzi miedzy innymi o to, ile podstron ma mieć witryna. Czy będzie na niej blog tematyczny? Czy będą dodatkowe kanały na social mediach? Stylistyka też nie jest bez znaczenia. Czy grafika strony WWW ma składać się z prostych rysunków ołówkowych, czy ekskluzywnych fotografii mających przyciągnąć szczególną uwagę? Wybór będzie miał wpływ na cenę oraz czas realizacji. Ale jedno jest pewne: w tym temacie zbytnia oszczędność się nie opłaca. Nie ma nic złego w dążeniu do minimalizmu (przeciwnie!), niemniej mało oryginalne strony nie zostają długo w pamięci klientów. I to jest fakt, z którym każdy przedsiębiorca powinien się liczyć.

No więc layout stron internetowych to naprawdę ważny element marketingu internetowego. Estetyczna strona dobrze świadczy o firmie i łatwiej dzięki niej daną instytucję zapamiętać, co poprawia tzw. świadomość marki u klientów. Podobnie zresztą działa projekt logo wrocław oraz inne szczegóły. Pamiętać jednak trzeba, aby tworzyły zgrabną i przemyślaną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?