Poleasingowe thinkpad – Kilka powodów dlaczego warto kupić używany sprzęt

Większość producentów (w tym Lenovo) zachęca do kupowania sprzętów z autoryzowanych salonów. Według sprzedawców ma to zapewnić niezawodność, długi okres gwarancyjny, pewny serwis i brak ewentualnych uszkodzeń spowodowanych niedbałym obchodzeniem się ze sprzętem. Niestety, w świecie reklamy nie liczy się prawda i obiektywność. Mając zamiar zakupu sprzętu komputerowego w zarówno detalicznej, jak i hurtowej ilości, najlepiej będzie wziąć pod uwagę urządzenia poleasingowe thinkpad.

Y79B3323

Podstawowe powody, dla których warto wybrać urządzenia poleasingowe thinkpad

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Nie chodzi tylko o oszczędność. Jeśli zakładamy biuro i chcemy wyposażyć je w sprzęt komputerowy dla pracowników – chcielibyśmy aby komputery nie odbiegały od siebie marką, wydajnością, a ich części na wypadek awarii były łatwo wymienne. Jako osoby kupujące sprzęt w detalu (pojedyncze sztuki), decydując się na poleasingowe thinkpad-y będziemy mieli okazję na nabycie sprzętu klasy biznesowej w naprawdę niskiej cenie.

Można się zastanawiać dlaczego ktoś sprzedaje ten sprzęt za tak niską cenę. Jednym może się to wydawać podejrzane, inni doświadczeni na rynku komputerów mogą domyślić się od razu. Sprzęt wzięty w leasing ma swoje lata i nie jest to najnowsza technologia. Nie oznacza to, że sprzęt jest awaryjny, uszkodzony czy nieprzydatny ze względu na swój wiek. Innym powodem tak niskiej ceny jest cena za jaką został wykupiony po okresie zakończenia „leasingu”. Leasingobiorca, czyli poprzedni posiadacz sprzętu z jakiegoś powodu postanowił go odsprzedać za zaniżoną cenę.

TAnie ThinkPad-y

Inne powody, dla których ludzie decydując się na zakup sprzętu poleasingowego

Poleasingowe thinkpady tak jak wspomniano wcześniej – mają to do siebie, że są sprzętem biznesowym. Nie są zatem typowym sprzętem konsumenckim, który łatwo ulega awarii. Warto mieć na uwadze, że nowy sprzęt biznesowy jest często znacznie droższy od takiego, który kupujemy dla siebie w detalu. Mimo swojej wysokiej początkowej ceny, poleasingowe thinkpady z reguły nie są wyposażone w dodatkowe karty graficzne. Nie jest to jednak żadnym powodem by rezygnować z ich zakupu.

Komputery mobilne w tej klasie wyposażone są zazwyczaj w większe, bardziej pojemne baterie. Mają mniej preinstalowanego oprogramowania i są wyposażone w aktualne systemy windows 7/10 na legalnej licencji. Cechuje je bardzo długi okres żywotności wynikający z przeznaczenia takiego sprzętu. Klawiatura w takim laptopie bardzo często posiada dodatkowy track point i sama wydaje się solidniejsza od typowej notebookowej klawiatury.