Największe wydarzenia e-sportu na Facebooku

W 2019 roku widzowie e-sportu będą mogli oglądać transmisje z najważniejszych eventów bezpośrednio na portalu Faceook. To tej pory było to niemożliwe, a całą śmietankę spijało dwóch innych operatorów – YouTube i Twitch. To dla tych operatorów wielki cios, na który nie mają wpływu. Spekuluje się nawet, że ten drugi całkowicie zniknie z rynku.

W lutym 2019 r. ESL, wiodący organizator najważniejszych globalnych turniejów na świecie i Facebook podpisali umowę współpracy. Do końca roku wszystkie imprezy będą dostępne widzom za pośrednictwem tego giganta portali społecznościowych. Wszystkie turnieje widzowie będą mogli oglądać z angielskim komentarzem. Będą miały one postać streamów w jakości 1080p/60fps. Oprócz tego wszystkie turnieje ESL Pro League będą posiadały też komentarz w języku portugalskim. Na ten rok zaplanowano 4 edycje takich rozgrywek, a oprócz tego kilka turniejów Dotę 2 i CS:GO pod szyldem ESL One.

Facebook to większe możliwości

Wprowadzenie transmisji do sieci nie jest nowością. Wcześniej za transmisję rozgrywek e-sportu odpowiadał You Tube i telewizja Switch.tv. ESL pozyskał więc ich widzów, teraz czas na nowych. Dzięki funkcji Facebooka, tak zwanej cross-posting, również sami zawodnicy i ich drużyny będą miały możliwość podzielenia się transmisją bez żadnych przeszkód. A to oznacza dotarcie do kolejnych odbiorców. Dodatkowo same zespoły będą miały możliwość sprawdzenia, jak duża grupa odbiorców jest zainteresowana ich działalnością i tworzy ich zespół fanów.

główne_esport4

Daj lajka

Facebook to też duże interakcje. Komentarze transmisji są wyświetlane na różnych profilach, w tym potencjalnych fanów e-sportu. Ci mogą też lajkować, komentować i oczywiście oglądać rozgrywki. Czasami z ciekawości, a czasami z nudów. Widz to widz, a tu każdy się liczy. Niektórzy mogą podnieść, że również Switch.tv. oferuje swoim użytkownikom chat, na którym mogą na bieżąco komentować rozgrywki. Nie istnieje tam jednak żadna cenzura i wielu graczy skarży się na poziom rozmów oraz ich treść. Facebook oczywiście nie ma tego problemu, a niewłaściwe zachowania jego użytkowników są szybko ograniczane.

E-sport to nowa rzeczywistość

Do tej pory sport uprawiało się na powietrzu, a w internecie można było uprawiać tylko hazard. Nadal możesz tam zagrać w Book of Ra na automaty, ale teraz też w piłkę nożną, bilard, czy wziąć udział w bijatyce. E-sport spełnia wszystkie przesłanki prawdziwego sportu – zaczynając od umiejętności, poprzez znajomość i stosowanie przepisów, na wielu zainteresowanych widzach kończąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?