Jaki plecak dla dziewczynki wybrać?

Plecaki zazwyczaj kojarzą się jako akcesorium typowo chłopięce. Z tego też powodu dziewczynki, zwłaszcza te starsze, niechętnie go noszą. Plecak jednak jest wskazany do noszenia książek i przyborów szkolnych, gdyż noszenie ich w torebce może spowodować deformację kręgosłupa. Obecnie na szczęście w sklepach jest ogromny wybór plecaków w nowoczesnym designie, również we wzory typowo dziewczęce. Do wyboru są plecaki w kwiatki, postaci z ulubionych bajek, księżniczki, zwierzęta, albo kolorowe wzory – w zależności od gustu i zainteresowań każda uczennica powinna znaleźć coś dla siebie.

  • Ważne aby dziewczynka sama dokonała wyboru, gdyż to ona ma się w nim czuć dobrze, a nie rodzice. Plecak można również ozdobić kolorowymi breloczkami, dzięki czemu będzie wyglądał bardziej oryginalnie, a dziewczynka wyróżni się na tle innych koleżanek z klasy. Jeśli uczennica samodzielnie uczęszcza do szkoły bardzo ważne jest, aby jej tornister zaopatrzony był w odblaski, dzięki którym będzie widoczna na drodze.

plecaki dla dzieczi

Plecak szkolny dla dziewczynki: https://www.brytyjka.pl/plecaki-dla-dziewczyn-cat-40.html poza odpowiednim wyglądem powinien charakteryzować się komfortem noszenia. Z tego też powodu odpadają modnie wyglądające, ale niezdrowe dla kręgosłupa torby na ramię. Plecak powinien być lekki, mieć regulowane i szerokie szelki, a także usztywniany i odpowiednio wyprofilowany tył. Ze względu na to, że dziewczynki są dużo drobniejsze od chłopców dobrym rozwiązaniem będzie wybór plecaka na kółkach, który można nosić na plecach, albo, w przypadku gdy plecak jest bardzo obciążony, ciągnąć po ziemi.

Ważnym kryterium jest również ilość przegródek (im więcej tym lepiej), a także trwałość i rodzaj materiału z jakiego uszyty jest plecak. Ważne aby był wodoodporny, aby w razie deszczu nie zamoczyły się zeszyty i książki w nim znajdujące. Na plecaku szkolnym nie warto oszczędzać – to od niego zależy czy dziecko nie będzie miało w przyszłości problemów z kręgosłupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?