Dlaczego warto regularnie odwiedzać ginekologa?

Dlaczego kobiety powinny regularnie wykonywać badania usg dróg moczowych? Według potocznego i wciąż niestety bardzo powszechnego w Polsce przekonania lekarz specjalista ginekolog jest kimś w rodzaju medycznego odpowiednika strażaka. Oznacza to, że kobiety zazwyczaj zgłaszają się do ginekologa dopiero wówczas, gdy pojawi się już jakiś naprawdę poważny problem, który wymaga niezwłocznej konsultacji i/lub pomocy lekarskiej. Tymczasem prawda jest taka, że lekarz specjalista ginekolog powinien być przez pacjentki odwiedzany regularnie, najlepiej co mniej wiecej sześć miesięcy. To bowiem właśnie dzięki regularnym wizytom kontrolnym możliwe jest wczesne wykrycie wielu różnego rodzaju chorób, schorzeń i dolegliwości szeroko rozumianego układu moczowego, a tym samym również skuteczniejsze ich leczenie.

Gdzie w krakowie USG?

Dlaczego warto regularnie odwiedzać ginekologa?

Wizyty kontrolne u lekarza specjalisty ginekologa powinny mieć charakter nie tylko „samego” przeglądu dokonywanego przez lekarza, ale najlepiej zawierać w sobie również badania usg ROSEMEDICA. Dlaczego? Ponieważ to właśnie usg stanowi obecnie jedną z najbardziej skutecznych a przy tym bezpieczną metodą diagnostyki medycznej. Regularne wykonywanie badań usg ROSEMEDICA może pomóc w odpowiednio wczesnym wykryciu między innymi takich chorób i dolegliwości, jak

– Możliwość wczesnej ciąży

– Zmiany chorobowe w obrębie narządów rodnych

– Zmiany wrodzone narządów rodnych, które jeszcze nie dały o sobie znać

– Zmiany nowotworowe lub przednowotworowe w obrębie narządów rodnych

Gdzie najlepiej wykonywać ginekologiczne USG?

Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale dokładność, czyli po prostu skuteczność badania USG w bardzo dużej mierze zależy od jakości sprzętu. przy pomocy którego wykonuje się badanie. Z tego powodu wizyty kontrolne u ginekologa z uwzględnieniem usg ROSEMEDICA warto wykonywać jedynie w renomowanych, sprawdzonych placówkach, dysponujących nowoczesnym sprzętem oraz wysoko wyszkoloną kadrą medyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?