Łatwe i efektywne treningi w domu – jak się do nich przygotować?

Wiele osób uważa, że stworzenie domowej siłowni jest albo zbyt trudne, albo zbyt kosztowne. Często więc inwestują pieniądze w członkostwo w klubie fitness, nie zdając sobie sprawy, że za tę samą kwotę (lub nawet mniejszą) mogą stworzyć bardzo efektywną siłownię we własnym domu.

Zanim odwiedzisz sklep ze sprzętem sportowym postaw sobie pytania

Aby uniknąć posiadania piwnicy wypełnionej drogim sprzętem zbierającym kurz, pamiętaj o tych kwestiach przy dokonywaniu zakupu:

  • Jakie są twoje cele fitness?
  • Jak często, realistycznie rzecz biorąc, będziesz korzystać z tego sprzętu?
  • Jaki poziom sprawności fizycznej przewidujesz osiągnąć za 3, 6, 9 miesięcy?
  • Czy sprzęt spełni twoje potrzeby, gdy będziesz coraz sprawniejszy (za 3, 6 i 9 miesięcy)?
  • Czy sprzęt oferuje wystarczająco dużo wariantów użytkowania, aby można było często zmieniać treningi, co zapobiegnie osiągnięciu przez organizm plateau?
  • Czy ćwiczenia będą sprawiać Ci przyjemność, czy szybko się nimi znudzisz?
  • I oczywiście, na ile możesz sobie pozwolić?

Gdy już odpowiesz na wszystkie powyższe pytania, możesz podjąć decyzję o zakupie i odwiedzić sklep ze sprzętem sportowym: https://sport-blast.pl/. Oczywiście to, na ile możesz sobie pozwolić, może mieć wpływ na to, co możesz kupić. Nie zniechęcaj się. Za zaledwie 500 zł , można wykonać skuteczny całkowity trening siłowy w domu. Nawet za zaledwie 100 zł można kupić dwa hantle i przejść do pracy.

Wybierz typ sprzętu, który odpowiada Ci najbardziej

Niezależnie od tego, jakie są twoje cele fitness, istnieje wiele opcji sprzętu do rozważenia. Do budowania mięśni i/lub ujędrniania można wybrać wolne ciężary, maszyny selektywne, taśmy oporowe, ławki, a nawet sprzęt bez wyposażenia. W przypadku ćwiczeń poprawiających krążenie (np. bieganie, chodzenie itp.) opcji jest jeszcze więcej. Do wyboru są bieżnie, trenażery eliptyczne, rowery i wiele innych. Tak więc udzielenie odpowiedzi na wcześniej wymienione pytania jest bardzo ważne.

Bieżnia i hantle to podstawowy sprzęt, jaki oferuje sklep ze sprzętem sportowym

Bieżnia to najlepsza opcja wśród urządzeń do ćwiczeń sercowo-naczyniowych, ponieważ może być używana do biegania, chodzenia, a nawet ćwiczeń siłowych nóg. Ponadto treningi można stale urozmaicać w zależności od prędkości, nachylenia, a nawet kierunku. A ponadto można je łatwo rozwijać w miarę podnoszenia poziomu sprawności fizycznej.

Pełny zestaw hantli o wadze od 10 do 50 kg jest doskonały do lekkiego, średniego treningu siłowego i budowania mięśni. Jest mniej kosztowny niż maszyny selektywne i zazwyczaj zapewnia większą elastyczność, i różnorodność treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?