Czym jest laseroterapia i z jakich laserów korzystają dermatolodzy?

W jaki sposób mam wyleczyć trądzik?

Obecnie laseroterapia staje się coraz bardziej popularne, ponieważ przy jej pomocy można w znaczący sposób poprawić wygląd skóry. Decydując się jednak na zabieg przy użyciu lasera najlepiej wybrać się do gabinetu dermatologicznego, ponieważ jedynie w taki sposób można mieć pewność, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem. Czy jednak jest laseroterapia i z jakich rodzajów lasera korzysta się najczęściej?

Zastosowanie lasera w dermatologii

Czym jest laseroterapia?

Laser to najskuteczniejsza metoda stosowana w medycynie estetycznej (tzw. laseroterapia), ponieważ przy jego użyciu można poprawić elastyczność skóry, wyleczyć trądzik, zamknąć naczynia, czy też pozbyć się przebarwień i zbędnego owłosienia. Obecnie stosowane lasery są bardzo precyzyjne i w zasadzie nie powodują żadnych efektów ubocznych. Z jakich jednak laserów korzysta się w gabinetach dermatologicznych?

Laser diodowy

Laser diodowy wykorzystywany jest w celu usunięcia zbędnego owłosienia z różnych części ciała takich jak nogi, pachy, ręce oraz bikini. Aby jednak efekty takiego zabiegu były jak najlepsze najlepiej zdecydować się na serię kilku zabiegów, ponieważ światło lasera oddziałuje wyłącznie na włosy, które są w fazie wzrostu. Przy pomocy lasera diodowego można również zamknąć naczynka, jednak w przypadku większego obszaru zabieg należy wykonać w serii kilku powtórzeń w równych odstępach czasowych.

Informacje odnośnie lasera dermatologicznego

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny to urządzenie, przy pomocy którego można pozbyć się szpecących blizn potrądzikowych, a także odmłodzić skórę. Zabiegi przeprowadzane przy użyciu tego lasera dają bardzo dobre i długotrwałe efekty. W przypadku dosyć poważnych zmian konieczne może się okazać przeprowadzenie co najmniej kilku zabiegów.

Laser rubinowy

Laser rubinowy wykorzystywany jest przede wszystkim do usuwania makijażu permanentnego, tatuaży oraz zmian pigmentacyjnych. W jaki jednak sposób działa laser rubinowy? Pomaga rozbić pigmenty na mniejsze fragmenty, w efekcie czego zostają one następnie zniszczone. Zabiegi przy użyciu wspomnianego lasera należy wykonywać w kilkutygodniowych odstępach czasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?