Co musisz wiedzieć o depilacja laserowej

Depilacja Laserowa w Rzeszowie

Zabieg depilacji laserowej jest bardzo popularne, ponieważ pozwala na zachowanie gładkiej skóry przez długi czas. Jest to też ratunek dla kobiet, które mają zbyt mocne owłosienie i z tego powodu mają kompleksy. Jednak może to być też świetne zastępstwo dla tradycyjnych metod depilacji, które dla utrzymania efektów trzeba powtarzać nawet co kilka dni, co jest po prostu męczące. W wypadku depilacji laserowej już po kilku zabiegach można mieć długotrwały efekt.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Niestety nie każdy kwalifikuje się do depilacji laserowej. Ale z pewnością jest to wskazane osobom, które mają tendencję do wrastających włosówki i tworzenia się podskórnych grudek i krost z tego powodu. Laser nie tylko usunie niechciane owłosienie, ale też wyleczy skórę. Najlepsze efekty uzyskuje się na tle jasnej skóry (u osób z jasną karnacją, albo nie opalonych) oraz przy ciemnych włosach.

Gdzie się depilować w Rzeszowie?

Przeciwskazania

Niestety osoby bardzo mocno opalone lub mające rude, siwe czy blond włoski nie mogą poddać się takiemu zabiegowi. Z lekarzem trzeba też skonsultować przed zabiegiem czy niektóre leki jakie przyjmujemy nie są czasem światłoczułe, ponieważ może to powodować nieprzyjemne reakcje skórne. Także osoby po przebytym nowotworze muszą o zgodę zapytać lekarza. Z zabiegu wykluczone są kobiety w ciąży. Także infekcje w miejscu depilacji wykluczają taki zabieg.

Ile to kosztuje?

Depilacja laserowa cennik ma bardzo różny. Przede wszystkim zależy to od obszaru jaki będzie depilowany w ten sposób oraz od renomy salonu kosmetycznego. Z góry można powiedzieć, że jeśli zabieg jest bardzo tani może być wykonywany równie tanim sprzętem przez co efektów nie będzie. Uśrednione stawki zabiegu to: 200-300 zł za wąsik na twarzy, 500 zł za depilację łydek czy 300-400 złotych za depilację bikini. Ale warto wiedzieć, że potrzeba około 6 zabiegów, raz w miesiącu, aby uzyskać wymarzone efekty, a po pół roku do roku czasu zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Przygotowanie do zabiegu

Niestety na depilację laserową nie można ot tak się zapisać. Czasem potrzebne są wielomiesięczne przygotowania, zwłaszcza gdy jesteśmy w trakcie leczenia. Depilację można wykonać dopiero po pół roku od zakończenia kuracji retinoidami. Do tego na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy przestać depilować dany fragment ciała tradycyjnymi metodami. Na dwa tygodnie przed zabiegiem trzeba też zaprzestać kuracji lekami uwrażliwiającymi na światło. Przez kilka tygodni przed zabiegiem nie można też się opalać, ani brać suplementów diety z Beta Karotenem na ładną opaleniznę. Koniecznie trzeba też zrezygnować z samoopalacza.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?