Wiosenny serwis klimatyzacji

Idzie wiosna, a więc już niedługo przyjdą miesiące, gdy trzeba będzie rozpocząć korzystanie z systemów klimatyzacji w naszych domach i samochodach. Warto zawczasu zająć się nimi, ponieważ po całej zimie nieużytkowania może spotkać nas niemiła niespodzianka.

Każdy system klimatyzacji składa się z kilku ważnych komponentów, które gdy długo nie pracują, mogą ulec pewnym awariom i uszkodzeniom. Dzieje się tak dlatego, że w systemie oprócz czynnika chłodzącego znajduje się również olej, który jest wykorzystywany przede wszystkim do smarowania elementów sprężarki, a także do nawilżania wszystkich uszczelnień. Dlatego też, gdy długo nie korzystaliśmy z naszej domowej lub samochodowej klimy, może się okazać że z układu ubyło dużo czynnika, lub nawet że kompresor odmówi współpracy. Warto więc zawczasu przeprowadzić niezbędny serwis, aby system był gotowy gdy przyjdą cieplejsze dni. Dzięki temu nie tylko będziemy już przygotowani, ale też sporo zaoszczędzimy. Naprawy klimatyzacji na ostatnią chwilę, gdy przyszły już upały, mogą nas bardzo mocno szarpnąć po kieszeni, z uwagi na ogromną ilość kierowców z takim samym problemem.

services-762103_1920

Nie inaczej jest z naszą domową klimatyzacją. Na wiosnę może się okazać, że ubytki czynnika są tak duże, że kompresor w ogóle się nie uruchomi. Warto więc na przełomie marca i kwietnia wynająć fachowca, który sprawdzi jak dobrze funkcjonuje nasza klimatyzacja. Nowy Sącz jest miejscem gdzie mamy bardzo duży wybór specjalistów w tej branży, dlatego nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego serwisanta, wystarczy nam wyszukiwarka i zapytanie klimatyzacja nowy sącz, a naszym oczom ukażą się specjaliści. Warto zamówić usługę dobicia czynnika do układu, oraz zbadania czy nie ma on gdzieś nieszczelności. W razie gdyby coś było nie tak, pracownik naprawi naszą klimę na miejscu.

klimatyzator

Nie bez powodu mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Pod koniec zimy i wczesną wiosną fachowcy od klimatyzacji nie są jeszcze zawaleni zleceniami, dlatego są skłonni wykonać naprawy odpowiednio taniej. Gdy przyjdzie sezon, trzeba będzie nie tylko zapłacić o wiele więcej, ale również czekać aż zwolni się dla nas termin.

Dodaj komentarz